Formosa Papaya, Adet
Formosa Papaya, Adet
Formosa Papaya, Adet
Formosa Papaya, Adet

Formosa Papaya, Adet

Marka : Pepita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Cins
Formosa

Pepita’dan Formosa Papaya. Papaya Ailesinin Yeşil Devi!

Papaya ailesinin yeşil deviyle karşınızdayız. Neden böyle dedik? Çünkü formosa cinsi papayamız hem daha büyük hem de kabuğu turuncu-sarıdan ziyade yeşil tonlarında. Yeşil dev deyince aklınıza Hulk geliyor olabilir ama biz olsak Shrek derdik. Zira formosa papayalarımız taptatlı.

Neden Pepita?

Pepita markalı ürünlerimiz, asla taviz vermediğimiz kalite kriterlerimize uygun ürünler arasından seçiliyor. Ürünün tatlılığını belirleyen brix oranı, rengi, dokusu da dahil onlarca kritere göre değerlendiriliyor. Tam bir fiyat-performans ürünü diyebileceğimiz Pepita ürünleri sayesinde daha uygun fiyatlara satın alma imkanı sunabiliyoruz. Pepita formosa cinsi papayamızın meyve eti sertliği ve brix oranı da ideal koşullarda.

Kendisi de kocaman, lezzeti de

Formosa cinsi, diğer papaya cinslerinden daha tatlı. Zaten formosa kelimesi de Portekizce “güzellik” demek. Bizce cuk oturuyor. Tadını tarif etmemiz gerekirse hafifçe kavunu, biraz da armudu andırdığını söyleyebiliriz. Dokusu ise yumuşak ve kremamsı.

Pepita Formosa Papaya’mız size ideal kıvamında ulaşıyor ancak daha da tatlı, yumuşak bir papaya arzu ediyorsanız tek yapmanız gereken üzerinde sarı lekeler oluşana kadar oda sıcaklığında bekletmek. Ancak tüm meyvenin kabuğunun sarıya dönüşmesini bekletmek, içinin biraz geçmesine sebep olabilir, gözünüz papayanızın üzerinde olsun!

Menşe
Brezilya
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 200 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!