Çerimoya, Paket
Cherimoya, Paket
Cherimoya, Paket
Cherimoya, Paket
Cherimoya, Paket
Cherimoya, Paket

Çerimoya, Paket

Marka : Verita
Fiyat : 49,90 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Çerimoya. Vanilya Tadında!

Çerimoya (cherimoya), meyveler arasında olimpiyat düzenlesek kesinlikle ‘en egzotik’ dalında podyuma çıkar! Az bilinen, az duyulmuş bu meyve hem lezzeti hem de sağlığa olan faydaları ile daha ünlü olmayı hak ediyor aslında.

Konik görünümlü yeşil ve ince kabuğunun altında yumuşacık beyaz bir meyve saklı. İnsan ilk kesince ne yapacağını bilemiyor ama aslında konu çok basit: Kaşıklayın! Çerimoyanın yumuşak, neredeyse kremamsı etini yemenin en pratik yolu kaşıklamak. Muz, vanilyalı puding ve karışık meyve aromalı dondurma karışımı, kendine özgü ama musmutlu bir tadı var bu meyvenin.

Mutluluk kaynağı

Musmutlu derken öylesine konuşmuyoruz. Çerimoyanın yüksek miktarda içerdiği B6 vitamini, dopamin, serotonin gibi nöro-transmiter’lerin üretilmesine ve sağlıklı çalışmasına destek veriyor, bu da ruh halimizin yüksek kalması için çok önemli. Düşük B6 seviyelerinin depresyonla ilişkili olduğu konusunda klinik çalışmalar da mevcut.

Aşktan bile tatlı

Besleyici, protein ve lif bakımından yüksek, tok tutan, az yağlı bir meyve olduğu diyet yapanlar için de uygun bir meyve olan çerimoyanın fanatikleri çok. Örneğin ünlü yazar Mark Twain, çerimoya için “İnsanlığın tanıştığı en leziz meyve” diyor. Güney Amerika’da çerimoya için “Aşktan bile daha tatlı” şeklinde eski bir söyleyiş var.

Olgunlaşma konusunda avokadoyu andırıyor meyvemiz. Tam olgunlaşmadı ise oda sıcaklığında biraz bırakmak kendine gelmesini sağlıyor ancak olgunlaştıktan sonra hızla buzdolabına almak ve hızla tüketmek gerekiyor çünkü artık günleri sayılı!

Menşe
İspanya
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 200 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!