Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak
Can Erik, Bardak

Can Erik, Bardak

Marka : Pepita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Pepita’dan Can Erik. Ekşinin En Güzeli

Baharın gelmesini sadece can erik yemek için bekleyenler olduğunu biliyoruz. Haklılar, yılın sadece kısacık bir döneminde en kütür, en diş kamaştıran, en yüz buruşturan haliyle bulunabilen bu çok özel meyve, hala tüm dünyanın tadını çıkarmayı bilmediği bir güzellik. Özellikle batı ülkelerinde olgunlaşmamış sayılan sulu ve ekşi can eriğin güzelliğinden sual olmaz. Sorabileceğimiz tek soru şu, tuzlu mu tuzsuz mu?

Teknik olarak olgunlaşmamış, bize sorarsanız tam kıvamında

Can erik gerçekten de tatlı eriğin olgunlaşmamış hali. Bu anlamda turşuluk yeşil domatese benzetebiliriz. Gerçek yeşil erik severlerin asıl tercihi erkenci can eriktir. Tabii bu ekşilik bir alışma dönemi gerektiriyor. Bizler ve genel olarak Orta Doğu için gayet bilindik olan bu tat, batılılar için epey yabancı.

Edinilmiş lezzet

Bu açıdan ilk yendiğinde sevilmeyen, tadını çıkardıkça alışılan ve vazgeçilemeyen lezzetler için kullanılan “Edinilmiş lezzet” kümesine dahil bir meyve can erik. İlk kez tadına bakan yabancı bir arkadaşlarınızın gözündeki “Bu da yenir mi gözünü seveyim” bakışını ve ülkemizde yıllarını geçirmiş ekspatların nasıl güle oynaya yeşil erik yediğini hatırlatmak isteriz. Bu zevki ülkece edinmişiz belli ki. Iskalamadıkları için atalarımıza bir teşekkür de edelim, can eriksiz bir hayat nice olurdu :)

Neden Pepita Can Erik?

Çünkü türünün en iyi, en kaliteli ürünleri. Tek tek seçilerek ambalajlandığından firesi yok, eziği yok. Aldığınız can eriklerin her birini lezzetle, iç rahatlığı ile, sorunsuz yemeniz için tercihiniz Pepita Can Erik olsun.

Menşe
Türkiye
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 200 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!