Baby Ananas, Paket
Bebek Ananas, Paket
Bebek Ananas, Paket
Bebek Ananas, Paket
Bebek Ananas, Paket
Bebek Ananas, Paket

Baby Ananas, Paket

Marka : Verita
Fiyat : 0,00 ₺(KDV Dahil)

Verita’dan Baby Ananas. Sevimlilik ve Tatlılığın Mini Hali

Bildiğiniz ananasın daha tatlısını ve daha sevimlisini düşünün, işte o baby ananas! Masa süsü olarak kullanmak isteyeceğiniz kadar sevimli, yemeye kıyamayacağınız kadar bebiş!

Baby ananas, gerçekten de normal ananasın minyatürü, yaklaşık 10-15 santim boyunda. Soyulması aynı şekilde, yemesi aynı şekilde. Olgunlaşmamış bir ananas sanmayın, minyatür bir cins kendisi. Bebişlik içinden geliyor yani. Gold Ananas’ımız gibi o da olgunlaştıktan, dalında tam kıvamına ulaştıktan sonra hasat ediliyor. Hatta normal boydaki ananaslardan daha tatlı, daha az asidik ve daha aromatik.

Ananas ile birkaç küçük farkı var

Normal ananas kadar lifli olmadığı ve ortasındaki merkez kısmı sertleşmediği için keserken ortasını ayıklamak gerekmiyor. Kabuğu turuncu sarı, yaprakları da dikenli bu türün eti ise bildiğiniz parlak sarı renkte. Queen Victoria olarak bilinen bu tür Güney Afrika orijinli ancak 1980’lerden itibaren dünyaya yayılmış durumda, ananas yetişen pek çok bölgede artık baby ananas da yetişiyor. İşin enteresan kısmı, baby ananaslar Avustralya’da normal ananas olarak biliniyor :)

Kraliçe demişken…

Ananasın kraliyet ve soylulukla alakası baby ananasla başlamıyor. Brezilya’da keşfedilen ananası Kristof Kolomb İspanya’ya götürmüş, oradan da dünyaya yayılmış. 17. yüzyılda ananas Avrupa’da lüks ve refahın simgesi olmuş; krallar ellerinde ananaslarla tablolarını çizdirmiş, aristokratlar partilerde yanlarında gezdirmek için ananas kiralıyormuş. Saraylarda bahçıvanlar ananas yetiştirmek için görevlendiriliyormuş! Şimdiyse ananas, egzotik meyvelerin en ulaşılabilir hallerinden biri. Neredeeen nereye.

Menşe
Mauritius
Benzer Ürünler
Detay Kargo Ücretsiz Yazısı
* 200 TL ve üzeri siparişlerde teslimat ücreti yok!